דף הבית סיכום צעדים 1,2,3 - אילנה
סיכום צעדים 1,2,3 - אילנה PDF הדפסה דוא

צעד 1 – הודאה בחוסר-אונים ואיבוד שליטה
ככל שאני מתחברת יותר לתוכנית, שומרת על קשר על החברות, מגיעה לפגישות ומדברת על הצעדים אני מתחילה להרגיש יותר טוב עם עצמי. אני מקלפת מעלי את קליפות השקרים שאני רגילה לספר לעצמי ומתחילה להיות כנה עם עצמי. זה לא קורה אצלי מהר. רק בגלל שאומרים לי להיות כנה עם עצמי זה לא אומר שאני מסוגלת. אמרו לי שבתוך תוכי אני יודעת את האמת ושהצעד הראשון רק אמור לחבר אותי לאמת הפנימית הזו שאני כבר יודעת אותה – שאני חסרת אונים מול הרבה מאוד דברים, אנשים ומצבים בחיים שלי, אבל אני נאחזתי בביקורתיות שלי, בטינות, בכעסים, בשתלטנות, בהתחסדות ובהתנשאות רק כדי שלא אצטרך להיות כנה עם עצמי – אלה המנגנונים שהפרידו אותי מעצמי ומהכנות שלי במשך כל החיים שלי. איך אני יכולה פתאום להודות בחוסר האונים שלי - אני בכלל לא ידעתי שאני חסרת-אונים.

להכרה שלי בחוסר אונים, איבוד השליטה על חיי ותבוסה מוחלטת, הגעתי דרך הסבל הבלתי נסבל - כהגעתי לקצה גבול יכולת העמידה שלי ביחס לשימוש של הבן שלי בסמים.

הבן שלי התחיל להשתמש בסמים קשים בגיל 16 ולראות אותו מתפורר מול העיניים שלי גרם לי לרצות למות. עברתי שנים מאוד כואבות בהתמכרות שלו, של שיברון לב – הבטחות, גמילות, מרכזי גמילה ועוד פעם הבטחות, ועוד פעם גמילות ועוד פעם מרכזי גמילה, עד שהגעתי לסבל בלתי נסבל - ל"תחתית" - שמתוכה ניתנה לי ההזדמנות להתרומם למלוא הכניעה שלי לאלוהים כפי שאני מבינה אותו. רק כשהגעתי לנר-אנון הבנתי שאני לא יכולה להרשות לעצמי לחכות להחלמה שלו ואני חייבת להתחיל בהחלמה שלי, כשהצעד הראשון היה לוותר על הדחף האובססיבי שלי לטפל, להדריך, לגונן ולנסות לנהל את החיים שלו... להכיר ולהודות בחוסר-האונים שלי מול ההתמכרות שלו ולהתחיל לטפל בחיים שלי שלגמרי יצאו מכלל שליטה – "לשחרר ולאפשר לאל", דבר שבתיאוריה נשמע יפה מאוד אבל לגמרי לא קל לביצוע, ממש כמו שבשבילו היה – לוותר על הסמים.

לקח לי הרבה זמן עד שלמדתי לעצור את הכאב ולהעמיד גבולות -

"המבקשת הגישה בקשה למתן צו מניעה זמני שיאסור על המשיב, בנה, להיכנס לדירת המבקשת ולהתגורר בה, ולהפריע לה בכל דרך שהיא להתגורר בדירה. בד בבד עם הגשת הבקשה הוגשה גם התובענה העיקרית במסגרתה עותרת המבקשת ליתן צו מניעה החלטתי, כאמור.

"הנסיבות הקשורות לתובענה דנן מצערות. עפ"י האמור בתצהיר התומך בבקשה, בחר בנה של המבקשת, המשיב, בדרך הרעה. התמכר לסמים, הסתבך בעבירות פליליות והחל לנהוג כלפיה באלימות מילולית ולהטיל עליה אימה, שבר חפצים בבית, גנב ממנה כספים, התנהגות אשר גרמה לכך שהחיים תחת קורת גג אחת נעשו בלתי נסבלים".

קשה לי עם חוסר-אונים, מפחיד לי עם חוסר-אונים אבל היום אני נותנת לרגשות שמתלוות לחוסר-האונים להציף אותי ואני מקבלת אותם, לא ממהרת לתקוף או להתגונן, משתדלת לא לנסות לקחת שליטה או להוכיח את עצמי, אבל אני יכולה לעשות את זה רק אם אני מחוברת לאהבה שלי לתוכנית, לתפילת השלווה, לאסירות תודה ולכוח העליון שלי.

אסירות תודה לאלוהים, לתוכנית נר-אנון, לחברות היקרות שלי שדרכם אני לומדת לקבל את מה שאין ביכולתי לשנות ואומץ לשנות את מה שכן, כלומר, להביא את עצמי לפגישות ולצעדים ולטפל בחיים שלי.

צעד 2 – במי אני מאמינה ומה אני מאמינה שהכוח הגדול הזה יעשה למעני
אני אסירת תודה לחברות שלי בתוכנית נר-אנון שביחד אנחנו עובדות את הצעדים. אני לא מאמינה שיכולה להיות דרך לעשות את זה לבד. אתן הכוח הגדול שלי ואתן, בהתחלקויות שלכן ובדרך ההחלמה שלכן סוללות עבורי את הנתיב לאמונה שלי באלוהים. אמונה שמתחזקת מיום ליום. אני מזדהה עם החלקים הכואבים המשותפים שלנו, וכל כך ברור לי מהשתתפות בפגישות שאני רוצה את מה שיש לכם ומאמינה בדרך שלכם.

צעד 3 – ההחלטה שלי למסור את חיי להשגחת אלוהים ומחויבות שלי על כך בכתב
אלי, אני יודעת עם כל הלב שאני זקוקה להשגחתך ולהדרכתך. אני מודעת לשינויים הנפלאים שעבודת הצעדים מחוללת בחיי – אני רוצה להמשיך הלאה ואני מתחייבת לעמוד מאחורי ההחלטה שלי לוותר על הרצון העצמי שלי והריכוז העצמי שלא עושים טוב - לא לי ולא לאנשים סביבי, להיות קשובה להדרכתך וליישם את רצונך כמיטב יכולתי. להיות מודעת לחולשות ולמגבלות שלי ולקבל ולהכיר בחוסר-האונים שלי מול ההתמכרויות שלי ושל אנשים אחרים.

הכותבת: אילנה

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com