דף הבית סיכום צעדים 1,2,3 - שרה
סיכום צעדים 1,2,3 - שרה PDF הדפסה דוא

 צעד 1 - כנות
פיזית (התנהגות), נפשית (רגשות), רוחנית (מחשבות)

א - אירוע , פ - פירוש , ר - רגש , ת - תגובה

אירוע - בת 14
הכרתי את בעלי דרך אח של אימי וזו הייתה אהבה ממבט ראשון. הוא הציע לי לצאת איתו ואמרתי לו אני לא יכולה לצאת כי אמי לא תרשה, אתה רוצה, תדבר איתה. לא היה לי אומץ לדבר איתה וגם לו לא היה אומץ.
כשהוא היה מגיע אלינו עם דודי היינו מדברים בעיניים או מתכתבים ומשאירים את המכתבים על הניאגרה בשירותים עד שיום אחד הוא אזר אומץ ודיבר עם אימי והיא הסכימה אבל לפי התנאים שלה.

פירוש - אני עוד ילדה קטנה, תלמידה, בית שמרני, הוא לא הבחור מהסגנון שאימא רצתה.

רגש - פחד, חוסר אונים מול אימי, כעס, שולטים עלי.
.
תגובה - שיקרתי, רימיתי את אימי, השתמשתי במניפולציות, ירדתי בלימודים, עניתי בחוצפה, הפכתי לילדה מרדנית.

איבוד שליטה על חיי: ויתרתי על משפחתי ועל הלימודים (כתה י"ב) כדי להתחתן. התנהגויות של התפרצויות גדולות. הפסקתי לדאוג לעצמי ורק לסובבים אותי - בעלי והילדים היו מרכז חיי, לי לא היה מקום שם. הייתי נתקפת ברחמים עצמיים, היו לי ציפיות גדולות מאחרים שהפכו לאכזבות. לאחר שנים כשהתברר שבעלי מכור, התביישתי, הסתרתי, הכחשתי ותמיד סיפרתי "סיפורים". לא הבנתי שהבעיה בי עד שהגעתי לנר-אנון קבוצת תמיכה.

צעד 2 – פתיחות
מקורות הכוח שלי - קבוצה, תפילה, צעדים.

היופי של הצעד השני ניגלה כשאנו מתחילים לחשוב מה יכול להיות הכוח העליון שלנו. הקבוצה בנר-אנון מגדירה את הכוח הגדול מאיתנו. יש תקווה שבאה מהמקום של הייאוש עד שהגענו לתוכנית.
פה בקבוצה קיבלתי אומץ ואמון בחברותה. האמנתי בחברות והרגשתי שאני יכולה לבטוח בהן. הן הגיעו מהמקום שבו הייתי, הבינו אותי ואת הכאב הגדול. הרגשתי שאני מתחילה להשתנות.
אני יודעת שהדרך עוד ארוכה והעבודה קשה, אך מאמינה אני בכוח גדול והקבוצה שאקבל עזרה.
אני מודה כשקשה לי ומבקשת עזרה מאלוהים כפי שאני יודעת ומכירה שינחה אותי ויעזור לי.

צעד 3 – החלטנו למסור את רצונותינו וחיינו בידיי כוח עליון.
הייתה לי אמונה במשך כל חיי אך תמיד פניתי לאלוהים מהמקום שבו רק טענות: למה אני צריכה לסבול? לא מגיע לי, מה חטאתי לך? למה אתה גורם לי סבל?
היום כשהגעתי לחוסר אונים מלא, הבנתי שהבעיה נמצאת בי ועלי רק לעבוד על עצמי. יודעת אני שאלוהים תמיד נמצא איתי ושולח לי מסרים (שלא התייחסתי).

אלי, מבקשת אני ממך שתעזור לי לתקן כל פגם ופגם שבי בלי פחד ושאוכל בעזרת כוחך וכוח הקבוצה ותוכנית 12 הצעדים לעמוד בהתחייבותי אלייך, אנא האר את דרכי, משפחתי וכל אהוביי.
אמן ותודה.

הכותבת: שרה

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com