דף הבית נר-אנון - מידע לציבור
נר-אנון - מידע לציבור PDF הדפסה דוא

תוכנית נר-אנון מוצעת כאמצעי להתמודדות עם מצבים שנוצרים מבעיית התמכרות של מישהו קרוב. תוכנית נר-אנון אינה תוכנית דתית, אלא מהווה דרך חיים רוחנית ומקבלת כל אדם, ללא הבדל דת, גזע ומין, אשר לו קשר עם מכור/ה. התכנית מבוססת על שנים עשר הצעדים של ה-אנ.איי ועוזרת לחברים כפי שתכנית האנ.איי עוזרת למכור/ה.

קבוצות המשפחה נר-אנון הינן קבוצות אנונימיות ובפגישות נוכחים אך ורק אנשים אשר להם קשר עם מכור/ה לסמים.

הקבוצות נושאות את עצמן ומתקיימות מתרומות החברים בלבד. התנאי היחיד להשתתפות הוא שיהיה לך קרוב או קשר עם מכור/ה לסמים.

על התכנית והעזרה המוצעת
אנו מאמינים כי התלות בסמים היא מחלה משפחתית. מחלתו של המכור/ה או המשתמש/ת בסמים משפיעים על חייהם של כל הקרובים אליו/ה המשפחה אינה מצליחה להבחין שהתלות בסם היא בעצם סימן למחלה ככל שהשימוש בסמים מחריף, וככל שהקרובים אל המשתמש נעשים יותר מעורבים מבחינה רגשית, העזרה הטובה ביותר שהם מסוגלים לתת בשלב הראשון היא, לחפש עזרה ותמיכה עבור עצמם.

המשפחות יכולות לעזור למכור על ידי כך שהן מוכנות להמליץ לו על מקורות עזרה כגון תוכנית האנ.איי, יעוץ מקצועי או מרכזי גמילה. הדרך הטובה ביותר לעזור למכור/ה להחלים היא לסלק את הבורות, לפתח גישה מתאימה שמבוססת על ידע, ולאזור אומץ ליישם את העקרונות האלה בהתמודדות עם המכור/ה.

בתוכניתנו נוכחנו כי לעיתים שינוי גישתנו מביא להחלמת המכור/ה. אנו מאמינים כי גם לאחר נקיונו הפיסי וטיפולו של המכור/ה בהתמכרותו, אנו עדיין זקוקים ללמוד את הדרך המוצעת לנו בתכנית נר-אנון בכדי שנוכל להבין את המכור/ה וליישם דרך טובה יותר לחיות. אנו רוכשים בגרות, שלווה, סבלנות, סובלנות, ולומדים כיצד לתקן את טעויותינו ולהיות מאושרים בחיינו שלנו. אנו גם לומדים לא לסבול בגלל מעשיהם של אחרים.
בקבוצותינו אנו רוכשים חברים/ות שיכולים להבין אותנו ולהזדהות עמנו ולהיפך כפי שמכור/ה עוזר למכור/ה. אנו לא לבד!!!

נוכחות עקבית בפגישות נר-אנון ושמירת קשר עם חברים אחרים בתכנית מביאה לשינויים נהדרים.

הקו החם למשפחות של מכורים טלפון: 050-5845886

מקומות ומועדי הפגישות של נר-אנון ניתן למצוא באתר נר-אנון הרשמי בכתובת:
http://www.nar-anon.org.il 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com