דף הבית
החלמה PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י שוגר   
שבת, 24 מרץ 2018 16:16

alt

ברגע שאנחנו מפסיקים "לאפשר", ניתנת האפשרות ל"החלמה" להתחיל.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
הרהורים על הצעד הראשון PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י שוגר   
שבת, 12 אפריל 2014 05:03

התוכנית שלנו היא בעלת עוצמה אדירה, אבל אנחנו לא יכולים לדעת את זה עד שנחוו את תוצאותיה בחיי היומיום שלנו. אלה מאיתנו שחוו את שפע החיים בכל התחומים אומרים, "אם היינו צריכים לעשות את זה מחדש, היינו מבקשים יותר מאלוהים, יותר מהתוכנית, ויותר מעצמנו מוקדם יותר".

לכל אחד מאיתנו יש מתנה מיוחדת לתת לאחרים ולעצמנו. אם היינו יכולים להיות בשקט ולהקשיב לחכמת הלב שלנו, היינו יודעים מה היא. סוד האושר הוא לדעת ולהשתמש במתנה המיוחדת שלנו.

הצעד הראשון הוא כלי התחלתי שיכול לסייע לנו להסיר אשליות ומכשולים שחוסמים את המתנה המיוחדת שלנו כך שריפוי טבעי יוכל להתרחש. כאשר אנו מגיעים למקום בחיינו שבו אנו מבינים את חוסר האונים שלנו להשתנות עם ההבנה הנוכחית שלנו, ואם אנו מוכנים לקבל עזרה, עזרה תבוא.

alt

אנא תתמכו בי על ניסיונותיי הבלתי פוסקים להמשיך ולהאשים אנשים
אחרים בבעיות הכרוניות בחיים שלי.


חשוב שנגיע להכרה שלבד, ללא עזרה, עם ההבנה הנוכחית שלנו, לא נוכל לחוות שינוי אמיתי. אנו צריכים להבין שאנחנו חסרי אונים ואיננו יכולים לנהל את חיינו טוב עם החשיבה הנוכחית שלנו. הנפש שגרמה למוגבלות שלנו לא יכולה לעשות אותנו שלמים או בריאים (צעד 1).

אני חייבת להודות בחוסר האונים שלי מול "המציאות" הפרטית המוגבלת שלי  - שחיי נהפכו לבלתי מנוהלים. "המציאות" האישית שלי לא הצליחה לי שוב ושוב. ב"מציאות" שלי ההרגלים, המחשבות והרגשות מוגבלים, חסרי תועלת ואפילו מזיקים, ולעיתים נותנים לי את האשליה שהכוח העליון שלי לא תמיד נמצא עבורי, או שאני לא רוצה שהוא יהיה בכל עת. אני לא יכולה לחוות את מלוא האהבה, ואני חוששת שאין לי כל מטרה אישית או משמעות אמיתית.

עכשיו אני מוכנה להתחייב לתוכנית זו, כמיטב יכולתי ולהשאיר את התוצאות לאלוהים.

alt

כולם מגיעים עם מטען. מצאו מישהו שאוהב
אתכם מספיק שיעזור לכם לפרוק אותו

בואו לדבר על זה ב- פורום נר-אנון.


Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
מכתב התפטרות PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י שוגר   
שבת, 12 אפריל 2014 04:35


אני, _________, מתפטרת בזאת מהתפקידים הבאים:

להיות מעורבת ועסוקה בבעיה שלך.
להיות שתלטנית.
להיות המטפלת שלך.
לדאוג לך.
להיות מכשול בדרך שלך להיות אחראי לעצמך.
להגן עליך מפני השלכות המעשים שלך.
לעקוב אחריך.
לבייש אותך, להאשים אותך ולהיות "קוץ בתחת".
ללכת על קליפות ביצים.
לעשות את חשבון הנפש שלך.
להיות אחראית להחלמה שלך.
ל"אפשר" לך עם כסף, או כל סוג של תמיכה המשמרת את התלות שלך בי.
להיות קדושה מעונה.
להיות אומללה.
לתמוך בך על עזיבת טיפול לפני מועד השחרור המומלץ.
אחר ________________.


אני מגישה לך את מכתב ההתפטרות כמתנה שלי אליך ולעצמי כסימן
לרצון שלי לחיים מלאים עבורך ועבורי.נחתם על ידי ___________________ תאריך____________

דוגמת מכתב שכתבה אם למכור שלה. מצאתי ברשת.

בואו לדבר על זה ב- פורום נר-אנון.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
ילדי היקר PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י שוגר   
חמישי, 04 אוגוסט 2011 07:02

אני כותבת לך מכתב זה, לא מתוך כעס או שנאה, אלא מתוך אהבה.
אתה יקר לי מאד ילדי ולא הפסקתי לאהוב אותך, אף לא לרגע אחד, אפילו שזה מה שאתה חושב. בזמנים שהיית חולה, תמיד קמתי ברצון בלילות לדאוג ולטפל בך עם תפילה על שפתי – כזו הייתה אהבתי אליך. אני רוצה שתדע זאת.

היום, אתה סובל ממחלה שמעמידה אותך בסכנת חיים. זו לא אשמתך ואני לא מטילה עליך את האחריות למחלה שלך. אני גם יודעת שזו מחלה שמאוד קשה להחלים ממנה. ניקיון מסמים מלווה בכאב ובבכי. זהו המסע הקשה ביותר שתצטרך לעשות. אם הייתי יכולה לעשות אותו עבורך, הייתי עושה אותו אפילו במחיר חיי.

אבל, אני לא יכולה.

אני יודעת שהטיפוס על ההר הזה יצטרך להיעשות רק על ידך ולבדך. אף אחד לא יכול להחלים בשבילך. אף אחד לא יכול להיות מצווה לעשות זאת מלבדך. זה חייב להיות המסע שלך מתוך החשכה אל האור.

קראתי הרבה ספרים, דיברתי עם הרבה אנשים, כל מי שמייצג את הידע הקולקטיבי של אלפי אלפים שסבלו מהמחלה שלך. כולם אמרו את אותו הדבר ללא יוצא מן הכלל - רק אתה "יכול לעשות את מה שנדרש" כדי לעצור את האי-שפיות.

אבל אתה לא עושה את זה.

נתת לי אין ספור סיבות למה אינך יכול לעשות את המסע הזה. שמעתי את כל התירוצים האפשריים ממך. שכבתי ערה לילות רבים עם ספקות בקשר לשפיות שלי עצמי מכיוון שהרבה ממה שאמרת נשמע לי כל כך הגיוני. אבל כעת אני יודעת שאתה תפסיק להשתמש בסמים רק כאשר לך, ורק לך, יהיה רצון עז להפסיק.

שאין לך.

עתה, הגעתי להבנה שרק שתי תוצאות אפשריות. אני מקבלת את זה כאמת מוחלטת. או שתפסיק או שתמות. זהו זה. אין אזור ביניים אפור. אין תוצאות אחרות... שום חלומות בשבילי. ולכן אני צריכה להתכונן למוות שלך מהמחלה הזאת שאתה מסרב להכיר בה. אני יודעת שאתה חושב שאני חזקה.

אבל אני לא.

זו הסיבה שאני חייבת לעשות את מה שצריך כדי להגן על המשפחה מהכאב שההרס שלך יגרום לכולנו. לכן, ילדי היקר, יהיה זה נכון שדרכינו ייפרדו כדי שסבל ההמתנה ייחסך מאתנו עד שתחלים, או תמות.

שזה מה שיקרה.

אנחנו חייבים להיפרד כדי ש-90% מהזמן שלנו, מהאנרגיה שלנו ומהכוחות הפנימיים שלנו, שנמנעו מהאחים ואחיות שלך כל כך הרבה זמן, יינתנו להם לפני שהם יסבלו מליקויי תפקוד בגלל הזנחת הצרכים שלהם. אני חוששת שיבוא יום והם ינטרו טינה כלפינו על כך שלא הענקנו להם את האנרגיה שהשקענו בך.

אנא אל תחשוב שאנחנו עושים את זה בגלל שאנחנו כועסים עליך. עברנו כבר את השלב הזה. אנחנו מעניקים לך את החופש לבחור את הגורל שלך. אנחנו פשוט לא יכולים לחלוק אתך את הבחירה שלך. אני בטוחה שאתה חושב שאנחנו נוטשים אותך, זה לא כך. נהיה כאן בשבילך, ונמתין לנקישה שלך על הדלת ולא זו של המשטרה.

כל מה שאנחנו מבקשים זה שלא תקיש בדלת עד שתהיה נקי לחלוטין לפחות שנה ושהחיים שלך יחזרו למסלול.

אם תחליט לא לבחור בנתיב הזה, נכבד את הבחירה שלך, רק אל תבקש מאתנו לחלוק אתך את התוצאות של הבחירה הזו. אל תבקש מאתנו לשמוע את קולך. אל תבקש מאתנו לתרום לקץ שלך על ידי נתינת כספים, בגדים, מזון או קורת גג. אבל מעל מכל, אל תבקש מאתנו להקשיב לשקרים, למניפולציות, ולאי-שפיות שלך.

מכיוון שאנחנו לא יכולים.

לכן, ילדי היקר, עכשיו זה תלוי בך. לך עם  אלוהים ולך בשלום.

אם יתפתח אצלך רצון עז להיות נקי ישנם הרבה מוסדות, ארגונים וגופים מצוינים שעומדים לרשותך. חלקם אפילו ללא תשלום כמו.......

אולם תצטרך לעשות זאת בעצמך. אל תספר לנו על זה בכלל. תעשה את מה שנדרש כדי להשיג שנה אחת של זמן ניקיון. אנחנו לא יכולים לעשות את זה עבורך. אלוהים יודע שהייתי עושה את זה לו יכולתי.

אבל אני לא יכולה.

תמיד בתפילותיי
אמא

(תורגם כמיטב יכולתי מהאתר Sober Recovery).

 

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
לשחרר PDF הדפסה דוא
נכתב ע"י שוגר   
שבת, 30 אפריל 2011 05:12
"ככל שנעבוד על עניינים הקשורים למשפחתנו המקורית, פחות נזדקק לעבוד עליהם עם אנשים שאנחנו נמשכים אליהם. טיפול בעניינים מהעבר יעזור לנו ליצור מערכות יחסים חדשות ובריאות.

"ככל שנתגבר על הצורך שלנו להיות מטפלים, נגלה שאנחנו פחות נמשכים לאנשים שתמיד צריכים שיטפלו בהם.

"ככל שנלמד לאהוב ולכבד את עצמנו יותר, נמשך לאנשים שיאהבו ויכבדו אותנו ושנוכל לאהוב אותם בביטחון.

"התהליך הוא איטי. אנחנו צריכים להיות סבלניים עם עצמנו. סוג האנשים שאנחנו נמשכים אליהם לא משתנה בין לילה. המשיכה לאנשים בעלי ליקויי תפקוד יכולה להימשך הרבה זמן אל תוך ההחלמה, אבל זה לא אומר שאנחנו צריכים לתת לזה לשלוט עלינו. נמשיך לייזום ולתחזק מערכות יחסים עם האנשים שאנחנו זקוקים להיות איתם עד שנלמד שאנחנו הם אלה שצריכים ללמוד – ולא משנה כמה זמן אנחנו בהחלמה.

"זה לא משנה אל מי אנחנו מתייחסים ומה אנו מגלים שקורה במערכת היחסים, העיקר הוא עדיין  "אנחנו" ולא האדם השני – זה הלב, התקווה וכוחה של ההחלמה.

"אנחנו יכולים להפסיק להאשים את אלוהים ולהתחיל לקחת אחריות על מערכות היחסים שלנו. אנחנו יכולים ללמוד ליהנות ממערכות יחסים בריאות ולשחרר את עצמנו מהר יותר ממערכות יחסים לקויות תפקוד.

תורגם לעברית, כמיטב יכולתי, מתוך The Language of Letting Go של מלודי ביטי.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 
<< התחלה < הקודם 1 2 3 4 הבא > סיום >>

דף 2 מתוך 4